top of page

Former a Latter: Jak je správně použít ve větách

"Former" se používá k označení prvně zmíněné věci nebo osoby ze dvou, které byly dříve uvedeny. "Latter" se používá k označení posledně zmíněné věci nebo osoby ze dvou, které byly dříve uvedeny. Obě slova se používají, aby bylo možné se odkazovat zpět na věci nebo osoby, které byly uvedeny předtím a specifikovat, na které z nich právě odkazujeme.

Například: Mám dva oblíbené filmy, "Piráti z Karibiku" a "Harry Potter". "Piráti z Karibiku" jsou starší, ale "Harry Potter" je můj nejoblíbenější. ("Former" se zde odkazuje na prvně zmíněný film - "Piráti z Karibiku", a "latter" na posledně zmíněný film - "Harry Potter".)

Anglické příklady:

We visited two cities during our vacation, Paris and Rome. The former (Paris - První zmíněné) was more romantic, while the latter (Rome - druhé zmíněné) was more historical. ( Při naší dovolené jsme navštívili 2 města, Paříž a Řím. První bylo více romatnické, a druhé bylo více historické.)
The store sells two types of ice cream, vanilla and chocolate. I prefer the former, and my sister likes the latter . (Ten obchod prodává dva typy zmrzliny, vanilkovou a čokoládovou. Já preferuji vanilkovou, a moje sestra má ráda čokoládovou)

8 views0 comments

Recent Posts

See All

Základní a business English pozdravy pro každou situaci

Dnes si představíme 40 anglických pozdravů, 20 základnícha 20 pokročilých. Základní se vám budou hodit pro každodenní použití a pokročilé se víc hodí do formálních business situací, každopádně věřím ž

Filmové žánry v angličtině: Od akce po romantiku

Action - Akční Comedy - Komedie Drama - Drama Romance - Romantika Horror - Horor Thriller - Thriller Fantasy - Fantasy Science fiction - Sci-fi Adventure - Dobrodružný Animation - Animace Mystery - Ta

Comentarios


bottom of page